ترکیب رنگ مو

ترکیب اصولی رنگ مو

برای رنگ کردن مو نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید در درجه اول انتخاب رنگ مو است و سپس نحوه ترکیب رنگ‌ها است که اهمیت دارد. اگر در خانه موهایتان را رنگ می‌کنید باید اصول ترکیب کردن رنگ‌ها را بلد باشید.

برای رنگ کردن مو نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید در درجه اول انتخاب رنگ مو است و سپس نحوه ترکیب رنگ‌ها است که اهمیت دارد. اگر در خانه موهایتان را رنگ می‌کنید باید اصول ترکیب کردن رنگ‌ها را بلد باشید.

یک کاسه شیشه‌ای یا پلاستیکی نیاز دارید دلیل اینکه کاسه فلزی توصیه نمی‌شود این است که ممکن است در اثر ترکیب رنگ واکنش شیمیایی ایجاد شود و آثار مخربی روی موهای شما داشته باشد. اگر پکیج رنگ موی شما شامل اکسیدان نیز هست توجه داشته باشید که نسبت‌ها را به درستی رعایت کنید، معمولا برای ترکیب رنگ مو و اکسیدان نسبت ۱ به ۱ یا ۱ به ۲ انتخاب می‌شود که البته باید قبل از هر چیز دستورالعمل روی بسته‌بندی مطالعه شود.

مطالب مرتبط  نحوه مراقبت از مو در زمستان

برخی از رنگ‌های مورد نظر شما امکان دارد که در بازار موجود نباشد بنابراین باید به سراغ رنگ‌های ترکیبی بروید تا رنگ دلخواهتان به دست آید. رنگ‌های مکملی مثل قرمز و قهوه‌ای راحت ترکیب می‌شوند و اگر رنگ‌های متضاد را ترکیب کنید نتیجه‌ خوبی مشاهده نخواهید کرد. مثلا اگر رنگ مشکی و بلوند با هم ترکیب شوند اصلا نتیجه جالبی بدست نمی‌آید.
ترکیب رنگ مو
به برند رنگ مو توجه کنید
اگر رنگ‌هایی که با هم ترکیب می‌کنید از یک برند یکسان باشند به راحتی ترکیب می‌شوند و رنگ‌هایی را که قرار است با هم ترکیب کنید دقت داشته باشید که مدت زمان آن‌ها یکسان باشد و زمانی که برای واکنش درنظر گرفته شده را در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط  فرکردن مو

باید بدانید که رنگ‌هایی که شماره بالا دارند موها را روشن‌تر کرده و هنگام ترکیب باید به میزان رنگ‌ها توجه کنید، مثلا رنگ شماره ۹ از رنگ شماره ۸ روشن‌تر است. اگر موهای ضخیم و تیره دارید بهتر است از اکسیدان با درصد بالاتر استفاده کنید.

اکسیدان مناسب
اگر می‌خواهید موهای شما یک درصد روشن شود به اکسیدان شماره یک یا شش درصد نیاز دارید. اگر هم تمایل دارید موها ۴ تا ۵ درصد روشن شود از اکسیدان ۱۲ درصد استفاده کنید. رنگ مو و اکسیدان را به تنهایی نمی‌توان روی موها استفاده کرد و برای اینکه واکنش مناسبی از خود نشان دهند باید با هم ترکیب شوند.

مطالب مرتبط  بوتاکس مو و کراتینه مو چیست ؟

نکته مهم در انتخاب رنگ و اکسیدان به جنس و پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد که اگر آن را بدرستی رعایت کنید به رنگ دلخواه خود می‌رسید. اگر در ترکیب و انتخاب رنگ‌ها دچار مشکل هستید بهترین راه کمک گرفتن از یک آرایشگر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *