e0334c71d343b5b7e97fb2acbcc984578eb63ea1 post 1556012100 large - بوتاکس مو و کراتینه مو چیست ؟

بوتاکس مو و کراتینه مو چیست ؟

یک درمان برای مو که به صورت عمیق موها را بازسازی کرده و با استفاده از مواد پروتئینی، آمینواسیدها و ویتامین و مواد مغذی وزی مو را حذف کرده و به آبرسانی موها کمک می‌کند. بوتاکس هرگونه شکاف ایجاد شده در الیاف پوست را پُر کرده و موها را براق و ابریشمی می‌کند. بوتاکس مو برای درمان موهایی که دارای موخوره هستند، موهای کم پشت و کدر، موهای آسیب دیده و موهای وز بهترین گزینه است و به طور کلی برای هر نوع مویی مناسب است. بوتاکس مو تزریقی نیست و به شکل مستقیم روی رشته‌های مو اعمال می‌شود و با مراجعه به آرایشگاه می‌توانید از این درمان بهره ببرید.

بوتاکس مو و کراتینه مو چیست ؟

با شنیدن اسم بوتاکس ممکن است یاد چین و چروک‌های پوست بیفتید، دارویی که اغلب مردم برای رفع چین و چروک صورت استفاده می‌کنند اما باید بدانید که موی سر نیز مانند پوست صورت به مرور پُری و الاستیسیته خود را از دست می‌دهد و به بوتاکس نیاز دارد.

بوتاکس مو چیست؟

یک درمان برای مو که به صورت عمیق موها را بازسازی کرده و با استفاده از مواد پروتئینی، آمینواسیدها و ویتامین و مواد مغذی وزی مو را حذف کرده و به آبرسانی موها کمک می‌کند. بوتاکس هرگونه شکاف ایجاد شده در الیاف پوست را پُر کرده و موها را براق و ابریشمی می‌کند.

بوتاکس مو برای درمان موهایی که دارای موخوره هستند، موهای کم پشت و کدر، موهای آسیب دیده و موهای وز بهترین گزینه است و به طور کلی برای هر نوع مویی مناسب است. بوتاکس مو تزریقی نیست و به شکل مستقیم روی رشته‌های مو اعمال می‌شود و با مراجعه به آرایشگاه می‌توانید از این درمان بهره ببرید.

مطالب مرتبط  فرکردن مو

ابتدا با شامپو موها شسته می‌شود تا کاملا تمیز باشد و گره‌های مو از هم باز شوند سپس مواد بوتاکس را از ریشه تا نوک مو روی رشته‌های مو مالش می‌دهند و از ۲۰ تا ۹۰ دقیقه باید روی موهای خیس باقی بماند. در برخی مواقع با یک اتوی داغ مو، موها اتو می‌شود تا خشک و صاف شوند اما برخی نیز موها را رها کرده تا خودش خشک شود و مواد بیشتر به ریشه مو نفوذ کند. نتیجه این روش را بلافاصله پس از خشک شدن موها می‌توانید ببینید.

کراتینه مو

روشی به نام کراتینه برای صاف کردن موها استفاده می‌شود که این روش برای موهای آسیب دیده توصیه نمی‌شود.

کراتین موهای ضخیم، فر و وز را صاف و براق کرده و حتی بعد از آن اگر مو در محیط مرطوب هم قرار بگیرد به حالت اول باز نمی‌گردد و صاف و براق می‌ماند. البته این درمان روی موهایی که رطوبت را به خوبی جذب نمی‌کنند و خشک و شکننده هستند زیاد دوامی ندارد و برای موهای صاف و کم‌پشت مناسب نیست. هم‌چنین درمان کراتین برای زنان باردار یا شیرده و کودکان زیر ۱۲ سال اصلا توصیه نمی‌شود.

مطالب مرتبط  نحوه مراقبت از مو در زمستان

کراتین شکاف و ترک‌های مو را پُر می‌کند و سپس با کمک حرارت اتوی مو مواد در سطح مو ثابت می‌شوند. فرمالدهید موجود در این روش، کراتین را حفظ می‌کند تا ظاهر موها صاف باشد. درمان کراتین چیزی حدود ۹۰ دقیقه یا بیشتر زمان می‌برد و برای ۲ تا ۳ ماه دوام دارد که البته باید توسط آرایشگر حرفه‌ای انجام شود.

تفاوت کراتینه و بوتاکس مو

کراتین شامل مواد شیمیایی فرمالدهید می‌باشد که به سبب شیمیایی بودن در آن امکان ایجاد خارش برکراتینه مو و بوتاکس مو چیست؟ای پوست‌های حساس وجود دارد و نیز بوی ناخوشایندی دارد اما بوتاکس یک درمان شیمیایی نیست و کمتر در معرض حساسیت‌های پوست سر قرار می‌گیرید.

بوتاکس و کراتینه دو درمان متفاوت است که موها را صاف می‌کند، یکی از دغدغه‌هایی که خانم‌ها این روزها دارند صاف کردن موهای فر است. این درمان علاوه بر تقویت و صاف کردن مو باعث می‌شود که به هنگام فرم و حالت دادن موها زمان کمتری وقت صرف کنید.

مطالب مرتبط  روغن زیتون پاک کننده مناسب آرایش

کراتینه عمدتا برای صاف کردن موها است اما بوتاکس سبب بازسازی عمیق مو می‌شود. بوتاکس برای انواع مو مانند مجعد، صاف، سفید و ضخیم و کم پشت و… مناسب است به خصوص برای افرادی که موهای بلند و موخوره‌دار دارند و نیز موهای آن‌ها فرفری و شکننده است، بوتاکس پیشنهاد می‌شود.

با وجود اینکه ساقه مو مرده است اما قابلیت ترمیم دارد، کراتین و پروتئین موجود در ساقه موها در اثر آفتاب، سشوار و حرارت و شانه زدن ازبین رفته و مو دچار خوردگی و آسیب می‌شود که با کمک مواد خارجی مانند کراتین و اسید آمینه موجود در بوتاکس مو ترمیم می‌شود.

هنگامیکه آسیب‌های مو با کمک بوتاکس و یا کراتینه رفع شود موخوره یا همان دوشاخه شدن پایین موها نیز کاهش یافته و درمان می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *