اثرات پارافین تراپی

پارافین تراپی بخشی از زیبایی است که همانند یک ماسک روی پوست استفاده می‌شود و از زمان امپراطوری روم در پزشکی استفاده می‌شده است. این روش منافذ پوست را پاک سازی کرده و به رطوبت و جوانسازی پوست کمک می‌کند هم‌چنین چین و چروک‌های پوستی را کاهش می‌دهد.

اثرات پارافین تراپی

پارافین تراپی بخشی از زیبایی است که همانند یک ماسک روی پوست استفاده می‌شود و از زمان امپراطوری روم در پزشکی استفاده می‌شده است. این روش منافذ پوست را پاک سازی کرده و به رطوبت و جوا  نسازی پوست کمک می‌کند هم‌چنین چین و چروک‌های پوستی را کاهش می‌دهد.

برای انجام پارافین تراپی مراحل زیر را انجام دهید:
•    در قدم اول با ماساژ پوست شروع کنید که می‌توانید از انواع لوسیون‌ها نیز برای ماساژ استفاده کنید.
•    اکنون یک حالت محافط روی پوست شما قرار دارد تا از مشکلات احتمالی مانند سوختگی جلوگیری شود.
•    حال موم پارافینی را که در اختیار دارید حرارت دهید و مانند یک لایه بردار روی پوست قرار دهید.
•    بعد اینکه پارافین را روی پوست قرار دادید باید پوست را حرفه‌ای ماساژ دهید.
•    در قدم آخر نیز بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پارافین را از پوست جدا کرده و از روغن‌های مخصوص برای چرب کردن پوست بعد از پارافین تراپی استفاده کنید.

مطالب مرتبط  اس

روشن کننده:
پارافین به دلیل گرم بودن، رگ‌های خونی را باز می‌کند که سبب گردش خون بیشتر در پوست شده و هرچه خون در پوست بیشتر گردش داشته باشد پوست شما روشن‌تر و شفاف‌تر خواهد شد.
رفع چین و چروک: موم پارافین به دلیل حفظ و انتقال گرما در آرامش رسانی به عضلات صورت بسیار مفید بوده و انعطاف پوست را افزایش می‌دهد و چین و چروک‌های پوستی را کاهش می‌دهد.
پارافین تراپی
آبرسانی و رطوبت:
از نظر کارشناسان زیبایی پارافین تراپی یک روش درمانی بوده که پوست را لطیف کرده و رطوبت رسانی می‌کند و تمام تمرکز این روش روی جوانسازی پوست است. البته برای نتیجه بهتر باید قبل از قرار گرفتن پارافین روی پوست از روغن‌های مخصوص یا کرم کلاژن الاستین استفاده شود.
پس از انجام پارافین درمانی منافذ پوست باز شده که سبب آبرسانی بیشتر به پوست می‌شود و اکنون باید از روغن و مرطوب کننده‌های مناسب به خصوص برای پوست‌های خشک استفاده شود.
پارافین درمانی در کاهش دردهای عضلانی و آرامش ماهیچه‌ها و درمان بیماری‌هایی مانند آرتروز، آرتریت روماتوئید، مشکلات و دردهای مفصلی موثر بوده که می‌تواند اسپاسم عضلانی و وجود التهابات را کاهش دهد.

مطالب مرتبط  روغن زیتون پاک کننده مناسب آرایش
مطالب مرتبط  ماسک های مناسب برای لیفتینگ صورت

پارافین تراپی پاها
پارافین گرما را به مدت طولانی روی پوست حفظ می‌کند و در پارافین درمانی پاها تمییزسازی پوست و چربی رسانی به پوست پاها صورت می‌گیرد و باعث از بین رفتن خشکی پوست و پینه پاها می‌شود. اگر در ناحیه پا پوست شما دچار ترک شده این روش مناسب شما است تا پوست پا را لایه برداری کند.
برای زانوها نیز می‌توان از این روش استفاده کرد تا خشکی و تیرگی سر زانوها را رفع کند.
اگر پوست شما حساس باشد ممکن است موم پارافین در شما ایجاد خارش کند، هم چنین گرمای پارافین سبب تحریک پوست، قرمزی و خارش می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *